Kryształy swarovskiego

Czym są kryształy Swarovskiego?

Wbrew powszechnemu przekonaniu kryształy Swarovskiego wcale nie są kamieniami szlachetnymi, lecz syntetycznymi. Wykonuje się je ze szła kryształowego, czyli ozdobnego szkła ołowiowego zawierającego w swoim składzie tlenki ołowiu. Zastosowanie właśnie takiego materiału umożliwia poprawę współczynnika załamania światła, a także dyspersji. Kryształy Swarovskiego wyróżniają się również innowacyjną metodą szlifowania, dzięki której zyskują niespotykany nigdzie indziej, niepowtarzalny blask.

Kim jest Daniel Swarovski?

Daniel Swarovski to bez wątpienia osoba, bez której nie mielibyśmy teraz możliwości podziwiania unikatowych pierścionków, naszyjników czy kolczyków z oryginalnymi, błyszczącymi w świetle kryształami. Urodził się i wychował w Czechach, gdzie w dzieciństwie obserwował ciężką pracę swojego ojca prowadzącego własny zakład szlifierski. To właśnie w tym czasie zakiełkowało w nim zamiłowanie do tego typu pracy, dzięki czemu w 1892 roku zaprojektował własną elektryczną maszynę służącą do szlifowania szkła. Tak narodziło się imperium Swarovskich, które obecnie ma swoją siedzibę w austriackim Tyrolu.

Dlaczego kryształy Swarovskiego cieszą się tak dużą popularnością?

Kryształy Swarovskiego mają za sobą już ponad 120 lat historii, jednak w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wywołują one zachwyt i pożądanie nie tylko kobiet, ale i artystów oraz jubilerów na całym świecie. Duża gama kolorów, rozmiarów i kształtów sprawiają, że biżuteria z kamieniami Swarovskiego to dodatek, który można dopasować do każdej okazji. Dodatkowym atutem jest regularne poszerzanie oferty przez firmę, dzięki czemu dwa razy do roku możemy liczyć na kolejne wspaniałe i inspirujące projekty prosto od Swarovskiego. Marka słynie także z ogromnej kreatywności i mistrzowskich innowacji, dzięki czemu tworzy ona trendy i sprawia, że inni podążają za tym, co w danym roku promuje Swarovski.

Wielka popularność i prawdziwy kunszt sprawiają, że firma może poszczycić się współpracami z najsłynniejszymi projektantami mody, biżuterii i akcesoriów na całym świecie, a także z architektami wnętrz oraz projektantami wyrobów oświetleniowych. Wśród najsłynniejszych współprac marki możemy wymienić takich gigantów jak: Coco Chanel, Christian Dior, Giorgio Armani, Yves Saint Laurent, Elsa Schiaparell, Jean Paul Gaultier, Gianni Versace, Roberto Cavalii i wiele innych. Z kolei wśród gwiazd uwielbiających kreacje ozdobione kryształami Swarovskiego znalazły się: Maria Callas, Tina Turner, Marlene Dietrich, Nicole Kidman, Madonna czy Rihanna.

Sukienki gwiazd zdobione kryształami Swarovskiego

Ciekawostka: W 1962 roku Marilyn Monroe zaśpiewała prezydentowi Kennedy'emu „Happy Birthday, Mr. President”, mając na sobie sukienkę wykonaną z 2500 kryształów Swarovskiego, która w 2016 roku została sprzedana za prawie 5 milionów dolarów. w 2022 roku, na MET Galę suknie wypożyczyła Kim Kardashian. 

Kryształy Swarovskiego to nie tylko najsłynniejsze domy mody, gwiazdy wielkiego ekranu, legendy muzyki, a także celebryci. Coraz częściej marka decyduje się na współpracę z sieciówkami, a biżuterię z kryształami Swarovskiego można dostrzec w kolorowych stylizacjach na ulicach całego świata. Kamienie te coraz częściej używane są również przez rękodzielników i jubilerów, którzy wykorzystują je w procesie tworzenia swojej autorskiej biżuterii.

Czym jest certyfikat autentyczności marki Swarovski® i co oznacza?

Certyfikat autentyczności kryształów Swarovski® to dokument potwierdzający oryginalność produktu, dlatego powinien być dołączony do każdego zakupu. W przypadku jego braku warto poprosić o wydanie certyfikatu, a odmowa może być dla nas sygnałem, że kryształy, które kupiliśmy, są jedynie imitacją. Z uwagi na fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej podróbek, a ich twórcy zaczynają dochodzić do perfekcji, marka wprowadziła również inne zabezpieczenie w postaci specjalnej pieczęci.

Oryginalna pieczęć Swarovski® powinna posiadać hologram z wizerunkiem Alp, datę założenia firmy przez Daniela Swarovskiego, nazwę kolekcji, odwzorowanie podpisu założyciela marki oraz indywidualny numer, który pozwala na sprawdzenie producenta i upewnienie się, czy znajduje się on na liście partnerów firmy Swarovski. Pieczęć ta, to gwarancja pewności, że dana marka spełnia wszelkie wymagane standardy i ma prawo do legalnego używania kryształów Swarovskiego.

Kolczyki z kryształami Swarovskiego

Jak odróżnić kryształy Swarovskiego od zwykłych podróbek?

Podejmując decyzję o zakupie kryształów Swarovskiego lub biżuterii tej marki oczekujemy wyjątkowego produktu wykonanego z materiałów najlepszej jakości. Niestety, na polskim rynku coraz więcej jest osób, które decydują się na podrabianie kryształów, przez co bardzo łatwo jest zostać oszukanym. Na szczęście istnieją sposoby na odróżnienie oryginału od podróbki.

Kryształy Swarovskiego to najwyższa jakość wykonania oraz specjalna metoda szlifowania, której nie udało się jeszcze w pełni podrobić nikomu. Dopracowana do perfekcji precyzja szlifu oraz cięcia tworzące kompozycję wielu warstw, kolorów oraz kątów pozwala uzyskać idealny kryształ. Długie lata praktyki i ciągły rozwój marki sprawiają, że każdy z kryształów Swarovskiego daje nam pewność jakości oraz identyczności kształtu, rozmiaru, barwy i połysku. Stojąc przed zakupem kryształu, warto, zatem zwrócić uwagę na następujące elementy, które świadczą o jego oryginalności:

  • nieskazitelny blask i unikatowy efekt rozszczepienia światła,
  • brak obecności bąbelków powietrza,
  • brak skaz i zarysowań,
  • wszystkie ścianki kryształu powinny znajdować się pod jednym kątem,
  • lśniąca i gładka powierzchnia,
  • brak efektu rdzewienia i utleniania się,
  • trwałość i odporność na zarysowania oraz ścieranie.

Z kolei imitacje kryształów Swarovskiego będą charakteryzować się częstymi wadami, zarysowaniami i skazami oraz brakiem unikatowego rozszczepienia światła. Kryształy takie są często nieprecyzyjnie wykonane, matowe i szorstkie, a na ich powierzchni z czasem pojawia się brzydki nalot.

W ofercie salonów jubilerskich Łodzińscy znajdziesz ogromny wybór biżuterii z kryształami Swarovskiego. Bogato zdobione kolczyki, unikatowe bransoletki oraz przepiękne naszyjniki wyłącznie z prawdziwych, certyfikowanych kryształów Swarovskiego, które zachwycają wyjątkowym blaskiem i podkreślają piękno każdej stylizacji.