Połączenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na jednym palcu to wybór wielu świeżo upieczonych małżonek. Jak stworzyć duet, który będzie wyglądał gustownie i modnie? W dzisiejszym tekście przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci nie rezygnować z obu pierścionków i sprawią, że zabłyśniesz znajomością jubilerskich trendów.

Wskazówki dotyczące noszenia pierścionka zaręczynowego z obrączką

Sposobów na to połączenie jest tyle, ile panien młodych w naszym kraju. Niektóre panie decydują się schować pierścionek zaręczynowy do szkatułki i zakładać jedynie na wyjątkowe okazje, inne przenoszą go na druga rękę lub sąsiadujący z obrączką palec. Innym spotykanym coraz częściej rozwiązaniem jest noszenie takiego pierścionka na łańcuszku zawieszonym na szyi. 

U sporej grupy kobiet panuje jednak moda na połączenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na jednym palcu, w celu wyeksponowania obu symboli miłości i uhonorowania tych niezwykle istotnych w naszym życiu wydarzeń. Decydując się na taki sposób noszenia tych obu elementów biżuterii warto kierować się kilkoma zasadami, które sprawią, że połączenie to będzie wyglądać dobrze. Warto, więc zwrócić uwagę na:

  • zasadę kontrastu – w przypadku bogato zdobionego pierścionka zaręczynowego dobrze byłoby gdyby obrączka była dość minimalistyczna i nie posiadała zbyt wielu zdobień. W ten sposób podkreślimy piękno pierścionka i nie wprowadzimy niepotrzebnego chaosu i niekontrolowanego przepychu;
  • spójną stylistkę – decydując się na noszenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na tym samym palcu powinniśmy postawić na spójną stylistykę. Obecnie nie jest to problem, ponieważ w salonach jubilerskich można nawet kupić gotowe zestawy o tym samym motywie czy wzorze;
  • materiał wykonania – wybierając połączenie dwóch kruszców, np. białego i żółtego złota nie powinniśmy mieć problemów, jednak decydując się na ten sam kruszec warto upewnić się, czy próby oraz odcień pierścionka i obrączki są takie same i nie będą rozróżniać się między sobą;
  • wykończenie oraz kształt – duet pierścionek zaręczynowy i obrączka muszą ze sobą współgrać i tworzyć harmonijną całość , dlatego ważne jest by nawet najmniejsze ich elementy pasowały do siebie.

Pierścionki zaręczynowe Łodzińscy - zobacz produkty

Jaki pierścionek zaręczynowy pasuje do minimalistycznej obrączki?

Decydując się na obrączkę minimalistyczną mamy nieco ułatwione zadanie, bowiem do tego typu biżuterii pasuje każdy pierścionek. Może to być prosty w formie pierścionek z niewielkim kamieniem lub bogato zdobiony model wysadzany wieloma diamentami. Każdy z tych pierścionków zostanie odpowiednio podkreślony przez delikatną i prostą obrączkę.


Jaki pierścionek zaręczynowy do obrączki zdobionej kamieniami?

Wybierając bogato zdobioną obrączkę narzucamy sobie nieco więcej ograniczeń, jednak nie oznacza to, że nie możemy stworzyć gustownego zestawu z pierścionkiem. Warto jest tutaj jednak postawić na model w podobnym stylu. W przypadku obrączki z dużym kamieniem wybieramy pierścionek zaręczynowy z kamieniem w centralnym miejscu. Warto również unikać kwiecistych dodatków.

Obrączki ślubne Łodzińscy - zobacz produkty

Czy duet stworzony z obrączki i pierścionka zaręczynowego na jednym palcu zawsze będzie dobrym pomysłem?

W przypadku odpowiedniego połączenia tych dwóch elementów biżuterii taki duet zawsze będzie dobrym pomysłem. Pozwoli Ci to pamiętać o jednych z najważniejszych wydarzeń w Twoim życiu i uhonoruje Twojego ukochanego oraz waszą miłość. Dodatkowo takie podejście do tej biżuterii wpisuje się w aktualne trendy, które hołdują pewnego rodzaju biżuteryjnemu przepychowi. Warto jednak pamiętać, że połączenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na jednym palcu może sprawić, że przedmioty te będą się o siebie ocierać, dlatego istotne jest by były wykonane z jak najlepszych materiałów. W ten sposób zapewnisz sobie trwałe połączenie, które zostanie z Tobą na długie lata.