Nowy rok to nie tylko kolejne wyzwania, związane z realizacją postanowień i założonych sobie celów, ale również i nowe trendy, które warto poznać, by olśniewać wyjątkowymi stylizacjami na co dzień i od święta. Dotyczy to świata mody, ale również i biżuterii, która tym razem zwróci się w stronę klasyki, by zaprezentować ją w nowej, zupełnie odmienionej osłonie. Poszukujesz zaskakujących inspiracji na 2024 rok? Mamy dla Ciebie kilka interesujących propozycji!

Największe trendy biżuteryjne w 2024 roku

Modna biżuteria 2024 roku – jak połączyć klasykę z nowoczesnością?

Rok 2024 przyniesie jeszcze większą fascynację klasycznymi rozwiązaniami, które zaprezentowane zostaną jednak w nieco innej formie. Styl vintage w dalszym ciągu będzie więc odgrywał istotną rolę w świecie jubilerstwa. Tym samym modna biżuteria 2024 r. zdominowana zostanie przez tradycyjne wzory w nowoczesnej odsłonie. Takie oryginalne spojrzenie na klasyczne modele to szansa, by czerpać pełnymi garściami z doświadczeń przeszłości, wzbogacając je dodatkowo o nowatorskie koncepcje. W ten sposób tworzone będzie harmonijne połączenie pomiędzy tym, co znane, a tym, co dopiero nadchodzi, by zdominować rynek. Wśród trendów w biżuterii 2024 r. będą przeważać więc motywy roślinne, wyraziste kształty oraz kamienie szlachetne, tworzące ponadczasowe ozdoby, wpisujące się doskonale w każdą stylizację.

Rok pereł – jakie trendy w biżuterii zdominują rynek w 2024 r.?

Jak już wspomnieliśmy, trendy w biżuterii 2024 roku nie odejdą znacząco od tego, co sprawdziło się w przeszłości. Wśród ponadczasowych rozwiązań, popularnych niezależnie od sezonu, dominują z pewnością perły, symbolizujące nieprzemijające piękno, luksus i prestiż w najlepszej odsłonie. To właśnie perły kojarzone są z najlepszymi kreacjami z czerwonych dywanów oraz z eleganckimi stylizacjami z minionych epok. Stanowią one źródło cennej inspiracji również dla współczesnych kobiet, pragnących podkreślić szyk, elegancję i swój naturalny urok. Perły nie tylko dodają blasku, ale również pozwalają na sentymentalne nawiązanie do czasów subtelnej elegancji i klasycznego piękna. W nowoczesnej odsłonie pojawią się  one w naszyjnikach i bransoletkach, choć z powodzeniem będą na nich bazować również najmodniejsze kolczyki 2024 roku. 

Jaką modną biżuterię kupić w 2024 roku?

Po które modne kolczyki 2024 roku warto sięgnąć?

Modne kolczyki 2024 roku występować będą w różnych wariantach. Niezaprzeczalnie jednak rynek biżuterii zdominują ozdoby w kształcie kół, które tym razem zyskają na wielkości. Takie klasyczne koła sporą popularnością cieszyły się już w poprzednich sezonach. Nie zmieni się to również w nadchodzących miesiącach, a okrągłe ozdoby będą nadal dodawać elegancji niemalże każdej wybranej stylizacji. Mówiąc o najmodniejszych kolczykach 2024 roku, nie sposób pominąć również:

 • ozdób o imponującej plecionej strukturze, przypominających swoim kształtem sporej grubości skręcony sznur,
 • geometrycznych kolczyków, nawiązujących swoją stylistyką do modowego minimalizmu,
 • pełnych blasku sztyftów, wysadzanymi kamieniami szlachetnymi,
 • finezyjnych kształtów, podkreślających nie tylko dobry gust, ale również indywidualny charakter właścicielki.

Modne bransoletki w 2024 roku — który model wzbudzi zainteresowanie?

Rozwiązania, które sprawdziły się w poprzednich sezonach, zostaną również z powodzeniem wykorzystane w modnych bransoletkach w 2024 roku. Tym razem jednak na pierwszy plan wysuną się minimalistyczne modele, ozdobione delikatnymi zawieszkami. Trendy w biżuterii  w nadchodzących sezonach będą opierać się tutaj na:

 • subtelnych detalach i prostych liniach,
 • połączeniu różnych metali szlachetnych w harmonijną całość,
 • kolorowych akcentach, przełamujących monotonię barw,
 • indywidualnym przesłaniu, wyrażanym przez różnorodne motywy (np. serca, koniczyny czy delikatne krzyżyki).

W modnej biżuterii 2024 roku pojawi się jednak również nieco ekstrawagancji. Po imponujących rozmiarów  modele, z przyciągającymi wzrok ozdobami lub sporych rozmiarów łańcuchy na rękę, będą z chęcią sięgać pewne siebie zwolenniczki modowych eksperymentów.

Najbardziej stylowe bransoletki dla kobiet w salonie jubilerski Łodzińscy w Krakowie

Nowoczesne modele pierścionków – co będzie na topie w 2024 r.?

Najnowsze trendy, które dopiero zagościły na modowych salonach, obejmą również biżuterię, zdobiącą na co dzień i od święta nasze dłonie. I tak modne pierścionki 2024 roku z pewnością spełnią wymagania modowych minimalistek. Tym razem bowiem dużym zainteresowaniem będą cieszyć się uproszczone formy z delikatnym zdobieniem, wprowadzające do stylizacji subtelną elegancję. Oczy wielbicielek piękna zwrócą się również w stronę szerokich pierścionków, które szturmem pobijają serca kobiet. To doskonała alternatywa dla biżuterii z kamieniami szlachetnymi, choć i ta nadal nie straci na popularności. Trendy w biżuterii 2024 roku zwrócą się jednak w kierunku szmaragdów, szafirów i rubinów, choć w modzie pozostanie również ponadczasowy diament.

Jakie motywy zdobędą popularność  w nadchodzącym sezonie?

Niektóre motywy to swoiste klasyki, które – w nowych odsłonach – pojawiają się w kolejnych sezonach. Tak też będzie i w przypadku trendów w biżuterii na 2024 rok. Popularne w nadchodzącym sezonie motywy to:

 • romantyczne serce, wyrażające najpiękniejsze uczucia – w tym roku sporą popularnością będą cieszyć się modele asymetryczne,
 • motywy roślinne – inspirowana naturą biżuteria znacznie zyska na popularności, a motyw kwiatów przybierze tym razem maksymalistyczną formę,
 • nieskończoność – czyli charakterystyczna, leżąca ósemka, symbolizująca niezmienność i trwałość zarówno przyjaźni, jak i miłości.

Uwaga miłośników piękna zwróci się również w kierunku ozdób, posiadających szczególną symbolikę. Modna biżuteria 2024 roku będzie opierała się więc w znacznej mierze na znakach zodiaku oraz kamieniach urodzeniowych, stanowiących swoiste talizmany, którym przypisujemy magiczną moc.

Minimalizm czy maksymalizm – jakie naszyjniki będą modne w 2024 r.?

W nadchodzącym roku na popularności nie stracą także masywne łańcuchy, znane już z minionego sezonu. W tym przypadku będzie liczył się przede wszystkim rozmiar – im większy, tym lepszy. Taki łańcuchowy naszyjnik sprawdzi się w większości stylizacji, nadając im nieco surowości, ale również i klasycznego piękna. Współcześni projektanci zwrócili się także w stronę kontrastu, na którym opierać się będzie w znacznej mierze modna biżuteria 2024 roku. Tak więc na salony wkroczą różnej długości naszyjniki, nakładane na siebie warstwami. Kontrast uwidoczni się w długości, ale również w ich stylu i kształcie. Takie zaskakujące trendy w biżuterii w 2024 roku pozwolą nam nieco lepiej wyrazić swój charakter. Wielbicielki subtelnych ozdób mogą jednak sięgnąć również po naszyjniki z delikatnymi zawieszkami z motywem roślinnym oraz minimalistyczne łańcuszki, ozdobione perłami.

Jak wybrać modny naszyjnik w Krakowie w salonie jubilerskim w 2024 roku?

Które trendy w biżuterii zaskoczą w 2024 roku?

Jak nietrudno zauważyć, modna biżuteria w 2024 roku będzie bazowała przede wszystkim na znanych już z wcześniejszych sezonów rozwiązaniach. Na pierwszy plan wysunie się jednak kontrast, który zyska na popularności. Z jednej strony uwidoczni się on w minimalistycznych wzorach, stojących w opozycji do imponujących rozmiarów biżuterii, z drugiej natomiast w połączeniu w jedną całość różnych stylów i długości zakładanych jednocześnie ozdób. To jednak jeszcze nie wszystko. Jak się bowiem okazuje, najmodniejsze kolczyki 2024 roku to te, które… nie do końca do siebie pasują. To idealne rozwiązanie dla posiadaczek wielu pięknych, choć pojedynczych ozdób. Na taką ekstrawagancję w doborze biżuterii z pewnością zdecydują się odważne kobiety, odrzucające konwenanse i lubiące zwracać uwagę swoim unikatowym stylem.

Zapoznaj się z ofertą biżuterii od Jubilera Łodzińscy! 
Wybierz biżuterię idealnie wpasowującą się w 2024 rok!

CH Serenada | Galeria Bronowice