Przyszłe panny młode, przygotowujące się do tej niepowtarzalnej ceremonii, muszą podjąć wiele niezwykle istotnych decyzji. Jedną z nich jest z pewnością wybór odpowiedniej biżuterii. Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej i w jaki sposób dopasować ją do swojej urody? Czy warto zmienić ozdoby na przyjęcie weselne i czego wystrzegać się, planując wyjątkową stylizację? Pytań, na które musi odpowiedzieć sobie przyszła żona, jest naprawdę wiele. Aby nieco ułatwić to niezwykle trudne zadanie, zebraliśmy w jednym miejscu kilka niezwykle istotnych wskazówek. Mamy nadzieję, że dzięki nim wybór idealnej biżuterii ślubnej stanie się znacznie łatwiejszy!

Tradycja i nowoczesność w modzie ślubnej

Ślubne stylizacje rządzą się swoimi prawami. I choć można zupełnie zrezygnować z dodatkowych ozdób, ich brak z pewnością nie wpłynie pozytywnie na stylizację panny młodej. Nic dziwnego, bo perfekcyjnie dobrane kolczyki wyeksponują kobiece piękno, a subtelna bransoletka będzie doskonałym uzupełnieniem kreacji, przygotowanej na ten wyjątkowy dzień. Jeszcze całkiem niedawno panna młoda nie miała jednak dużego wyboru w tym zakresie. Tradycja nakazywała bowiem, by przed ołtarzem stawała ona w ozdobach pożyczonych od rodziny męża. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła, a przed kobietami otworzył się rynek, pełen wyjątkowych ozdób i biżuterii, którą można dopasować do każdego stylu i charakteru.

Biżuteria a suknia ślubna – jak dobrać ozdoby do wyjątkowej kreacji?

Wybierając biżuterię ślubną warto pamiętać, że to nie przesyt, a umiar będzie gwarancją ostatecznego sukcesu. Jeśli więc panna młoda zaprezentuje się gościom w bogato zdobionej sukni, dobrym rozwiązaniem będzie subtelna biżuteria, która nie przytłoczy całości kreacji swoim wyglądem. Efektowne ozdoby sprawdzą się z kolei doskonale w przypadku minimalistycznych, prostych sukien, pozbawionych dodatkowych zdobień. Nie bez znaczenia pozostaje również kolor ślubnej kreacji. Białe suknie doskonale skomponują się bowiem ze srebrną biżuterią, z kolei cieszące się coraz większym powodzeniem kreacje w kolorze beżu czy écru, będą najlepiej prezentowały się w połączeniu z ozdobami wykonanymi ze złota.

Jak uroda determinuje wybór biżuterii ślubnej?

Uroda panny młodej ma niezwykle istotne znaczenie przy dobrze biżuterii ślubnej. Mowa tutaj przede wszystkim o karnacji i kształcie twarzy, determinującym wybór odpowiedniego modelu kolczyków. Długie, wiszące kolczyki doskonale sprawdzą się w przypadku zaokrąglonych twarzy. Z kolei kobiety o wąskim podbródku i szerokim czole, powinny postawić na biżuterię, dzięki której proporcje zostaną optycznie wyrównane. W tej grupie sprawdzą się doskonale formy geometryczne i wyraziste modele np. łezki. Całość z kolei można uzupełnić naszyjnikiem w stylu V, wprowadzającym harmonię do wybranej stylizacji. Wybierając biżuterię, warto również zwrócić uwagę na tonację skóry. Z ciepłymi odcieniami doskonale skomponuje się złoto, z kolei na srebrne ozdoby powinny postawić panie z karnacją, określaną mianem chłodnej.

Biżuteria na ślub i wesele

Wiele kobiet, stojących przed wyborem biżuterii ślubnej, zadaje sobie z pewnością pytanie, czy warto zainwestować w inne modele na ceremonię ślubu i przyjęcie, które odbywa się po jej zakończeniu. W tym przypadku ostateczny wybór powinien być podyktowany preferencjami przyszłej panny młodej. Dobrym rozwiązaniem może być jednak zmiana długich kolczyków na rzecz takich, które lepiej sprawdzą się w tańcu. Warto pamiętać bowiem, że wesele to na ogół kilka godzin ruchu i zabawy, w których nie powinny przeszkadzać ciężkie ozdoby oraz kolczyki, które mogą wplątać się np. we włosy. Jednocześnie warto również zrezygnować z tanich kruszców, które mogą nie tylko obniżać walory estetyczne stylizacji, ale również być źródłem przebarwień sukni czy nieprzyjemnych reakcji alergicznych.  

Biżuteria dla świadkowej – umiar i harmonia podstawą sukcesu

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o innym, choć równie istotnym aspekcie, którym jest biżuteria dla świadkowej. Odgrywa ona bowiem niezwykle istotną rolę w stylizacji jednej z najważniejszych osób, biorących udział w ceremonii. W tym przypadku warto postawić również na ozdoby, oddające styl i charakter kobiety, która je założy. Do eleganckich, klasycznych kreacji ślubnych, będą doskonale pasowały delikatne naszyjniki z subtelną zawieszką. Całość stylizacji uzupełnić można bransoletką i kolczykami, proporcjonalnymi do kształtu twarzy. W doborze biżuterii ważne jest, by tworzyła ona harmonijną całość, ale nie przyćmiła również roli i stylizacji panny młodej w jej wyjątkowym dniu.

Sprawdź szeroką ofertę biżuterii ślubnej w naszym sklepie internetowym bądź udaj się do jednego z naszych salonów stacjonarnych!