Wybór obrączek ślubnych nigdy nie powinien być dziełem przypadku. Taka biżuteria zostaje bowiem z nami już na zawsze, stając się symbolem wierności i miłości, które połączyły dwoje bliskich sobie osób. Współcześnie pary młode mogą wybierać spośród całej gamy różnorodnych produktów – od klasycznych wzorów, po nowoczesne obrączki, bogato zdobione brylantami lub diamentami. Aby nieco ułatwić podjęcie tej niezwykle istotnej decyzji, przedstawiamy kilka cennych wskazówek, dzięki którym znajdziecie idealny dla siebie model i rozmiar obrączek ślubnych.

Wybór obrączek ślubnych – przyjemność czy obowiązek?

Wybór obrączek ślubnych traktowany jest niekiedy jako jeden z kolejnych obowiązków przed wyjątkowym dniem, w którym padną słowa najważniejszej w życiu przysięgi. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że to właśnie obrączki pozostaną z Wami, gdy ostatni goście opuszczą już weselny parkiet, a muzycy zakończą swój występ. Taka biżuteria będzie przypominać o łączącym Was uczuciu, stanowiąc swoisty symbol miłości, wierności i uczciwości, ślubowanej ukochanej osobie w obecności świadków, w trakcie podniosłej uroczystości. To właśnie dlatego warto poświęcić nieco czasu, by dokonać najlepszego, a przede wszystkim świadomego wyboru.

Zobacz obrączki z kolekcji:

Jaką obrączkę ślubną wybrać?

Na współczesnym rynku wybór biżuterii ślubnej jest naprawdę olbrzymi! Pary młode mogą zakupić więc tradycyjne, złote obrączki, choć coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele, wykonane ze szlachetnego kruszcu w kolorze białym czy różowym. To jeszcze nie wszystko. W ofercie jubilerów znaleźć można także nowoczesne obrączki ślubne, wykonane z włókna węglowego, a nawet i takie o nieregularnych kształtach, które szturmem zdobywają serca osób, lubiących przełamywać konwenanse. Standardem stał się już pamiątkowy grawer, dzięki któremu biżuteria nabiera indywidualnego charakteru. Na ogół na obrączkach pojawiają się więc daty i imiona, choć niekiedy pary młode wybierają również krótkie cytaty lub fragmenty ulubionych piosenek.

Czym kierować się przy wyborze obrączek ślubnych?

Podejmując ostateczną decyzję, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że obrączka pozostanie z nami już na zawsze. Dlatego też należy dopasować ją zarówno do swojego stylu i charakteru, jak i do trybu życia. Osoby aktywne fizycznie powinny więc zrezygnować z obrączek z połyskiem, na których szybciej widoczne są rysy i zadrapania. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku biżuteria matowa, znacznie bardziej odporna na powstawanie nieestetycznych zarysowań. Na ogół pary młode wybierają również podobne modele, choć panowie rezygnują ze zdobień, stawiając na klasyczne rozwiązania. Kupując obrączki ślubne, należy więc zwrócić uwagę nie tylko na ich walory estetyczne, ale również i na komfort codziennego noszenia, który powinien zapewnić nam wybrany model biżuterii.

Rozmiar obrączek ślubnych – o czym musisz wiedzieć?

Przymiarka w salonie jubilerskim to najlepszy sposób, by dobrać prawidłowy rozmiar obrączek. Mężczyźni na ogół wybierają szerokie modele, kobiety z kolei stawiają na subtelną, delikatną biżuterię. Co ważne, obrączki warto mierzyć jedynie w odpowiednich warunkach. Z pewnością nie będą to upalne, letnie dni, gdy nasze palce stają się opuchnięte. Dobrym pomysłem nie będzie również mierzenie obrączek ślubnych w trakcie siarczystych mrozów. Dlatego też nie warto odkładać w czasie zakupu, by zbliżająca się data ślubu nie leżała u podstaw niewłaściwego wyboru.

Czy idealne obrączki ślubne naprawdę istnieją?

Oczywiście, że tak, przy czym dla każdej pary idealna obrączka może oznaczać coś zupełnie innego. Warto jednak przy ich wyborze trzymać się kilku istotnych zasad, by nie popełnić błędu, który w przyszłości odbije się nie tylko na wyglądzie biżuterii, ale również i na komforcie jej noszenia. Zakup obrączek ślubnych należy rozpocząć więc od ustalenia budżetu, co możne znacznie zawęzić obszar poszukiwań. Wybór odpowiedniej półki cenowej pozwoli np. skupić się na konkretnych kamieniach ozdobnych i materiale, z którego została wykonana biżuteria. Jak pokazuje praktyka, wiele osób zmienia również swoje wyobrażenia o idealnej obrączce ślubnej, przymierzając inne modele z oferty danego salonu. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na wizytę u jubilera, by wybrane ozdoby stanowiły rzeczywiste odzwierciedlenie gustu pary młodej, wpisując się jednocześnie w styl, charakter i upodobania przyszłego małżeństwa.

Sprawdź ofertę obrączek ślubnych w naszych salonach stacjonarnych i sklepie internetowym