Pierścionki to jedne z najczęściej kupowanych wyrobów jubilerskich, jednak wybór idealnego modelu może sprawić spore problemy. Dzieje się tak, ponieważ stojąc przed zakupem pierścionka, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Nie wystarczy wybrać modelu, który najbardziej przypadnie nam do gustu i mieści się w przewidzianym budżecie. Wymarzony pierścionek powinien być również idealnie dopasowany pod względem swojego rozmiaru, tak by nie spadał nam z palca i nie powodował bolesnych obrzęków. Jak sprawdzić rozmiar pierścionka? Jak idealnie dopasować go do naszego palca? Podpowiadamy.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jaki jest najpopularniejszy sposób na zmierzenie rozmiaru pierścionka?

Rozmiary pierścionków to kwestia, która spędza sen z powiek większości mężczyznom, którzy planują zaręczyny. Nic w tym dziwnego, w końcu źle dopasowany rozmiar może być powodem niezadowolenia przyszłej narzeczonej. Tylko jak zmierzyć rozmiar pierścionka bez wyjawiania ukochanej swoich zamiarów? Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do salonu jubilerskiego.

Pierścionek zaręczynowy z kolorowymi kamieniami - gdzie można kupić w Krakowie?

Rozmiary pierścionków — profesjonalne porady jubilera

Aby sprawdzić rozmiary pierścionka bez informowania o tym osoby, którą chcemy obdarować, wystarczy zabrać do salonu jubilerskiego stary, dobrze dopasowany pierścionek. Doświadczony jubiler zmierzy pierścionek za pomocą trzpienia jubilerskiego, co pozwoli dokonać trafnego zakupu. Będąc u profesjonalisty, warto dodatkowo uzyskać informację na temat średnicy wewnętrznej pierścionka, dzięki której możesz zdecydować się na zakupy przez Internet. Na stronach internetowych rozmiar pierścionków podawany jest za pomocą ich średnicy wewnętrznej.

Szukanie odpowiedniego rozmiaru pierścionków

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka – inne sposoby

W przypadku, gdy nie mamy możliwości udania się do salonu jubilerskiego, by sprawdzić rozmiary pierścionka, możemy pokusić się o samodzielne ustalenie tego rozmiaru. Aby to zrobić, wystarczy poznać średnicę wewnętrzną starego pierścionka, który pasuje na wybrany przez nas palec. Możemy to zrobić na kilka sposobów, a otrzymany wynik porównujemy z tabelą przedstawiającą rozmiary pierścionków w danym salonie jubilerskim.

  1. Mierzenie rozmiarów pierścionka linijką – mierzymy wybrany pierścionek w jego najszerszym miejscu, najlepiej z dwóch perspektyw, tak by wartości były takie same.
  2. Sprawdzanie rozmiaru pierścionka suwmiarką – przyrząd ten pozwala na wyjątkowo dokładne ustalenie, jaki rozmiar pierścionka będzie najlepszy. Podobnie jak w przypadku linijki, należy mierzyć pierścionek w jego najszerszym miejscu.
  3. Mierzenie palca za pomocą nitki – ten sposób polega na owinięciu nitki wokół najszerszej części palca, odcięcie nitki, a następnie zmierzenie jej w celu poznania średnicy, która powie nam, jakie powinny być rozmiary pierścionka. Aby wyliczyć średnicę, wystarczy podzielić otrzymaną długość nitki przez 3.14.

Pierścionki z kolorowymi kamieniami - gdzie je kupić w Krakowie?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka — kilka przydatnych porad

Chcąc dokładnie poznać rozmiary pierścionków idealnych dla naszych dłoni lub perfekcyjnie dopasowanego pierścionka zaręczynowego warto jest poznać kilka prawidłowości, które należy brać pod uwagę w trakcie zdejmowania miary:

  • Każdy z palców ma inne wymiary, a palce prawej ręki różnią się od palców lewej ręki.
  • Palce mogą zmieniać swój rozmiar zarówno w ciągu dnia, jak i pod wpływem temperatury, aktywności fizycznej oraz stanu naszego zdrowia. Rozmiary pierścionka mogą się wtedy znacząco różnić.
  • Najlepszą porą na zdejmowanie miary jest poranek.
  • Najpopularniejszy rozmiar pierścionków zaręczynowych to 12 oraz 14.
  • Mierząc rozmiar palca, należy wziąć pod uwagę również szerokość kostki. Idealnie dopasowany pierścionek lub obrączka powinny przechodzić przez kostkę z delikatnym oporem.
  • W przypadku, gdy zebrana przez nas miara wypada pośrodku dwóch rozmiarów pierścionków, należy wybrać mniejszy rozmiar.

Rozmiary pierścionków u Jubilera Łodzińscy w Krakowie

Poszukiwanie rozmiaru pierścionka — znajdź pomoc u profesjonalistów

Wiemy, że samodzielne poszukiwanie rozmiaru pierścionka może być męczące i jest obarczone ryzykiem pomyłki. Jeśli obawiasz się, że nie uda Ci się dokładnie zmierzyć palca lub pierścionka najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie profesjonalnego salonu jubilerskiego, gdzie doświadczony jubiler poda Ci rozmiar pierścionka, którego szukasz. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu, aby w pełni skorzystać z możliwości odnalezienia idealnego rozmiaru pierścionka zaręczynowego dla ukochanej.

Wszystkie pierścionki znajdziesz na naszej zakładce Pierścionki lub w salonach stacjonarnych w Krakowie

CH Serenada | Galeria Bronowice