Kamienie szlachetne to nie tylko drogocenne i wzbudzające zachwyt ozdoby, które mogą być dumą naszej szkatułki na biżuterię. Te pochodzące z ziemi minerały od starożytności doceniane są również za swoje szczególne właściwości, przez wielu nazywane magicznymi mocami. Co więcej, według wielu teorii niektóre kamienie szlachetne oddziałują wyraźniej na ludzi urodzonych w danym miesiącu, a więc na konkretne znaki zodiaku. Oznacza to, że skorzystanie z pełnej mocy kamienia jest możliwe po dopasowaniu go do odpowiedniego znaku zodiaku. Jak to zrobić? Który znak zodiaku można przypisać do diamentu lub rubinu? Jaką biżuterię powinni nosić przedstawiciele konkretnych znaków zodiaku? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Jaka bizuteria pasuje do danego znaku zodiaku?

Co może dać odpowiednie dopasowanie kamienia naturalnego i znaku zodiaku?

Odpowiednie połączenie kamienia szlachetnego i znaku zodiaku może przynieść wyjątkowo pozytywne efekty, w postaci przypływu energii lub lepszego samopoczucia. Wiele osób wierzy również, że kamienie naturalne mogą pełnić funkcję talizmanów wpływających na nasz znak zodiaku i poprawiających siłę woli, poczucie bezpieczeństwa oraz pomagających pozbyć się negatywnych uczuć.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Barana

Baran to znak zodiaku, który charakteryzuje się wrodzoną ambicją oraz szczerością. Osoby spod tego znaku zodiaku wykazują dużą siłę psychiczną, dzięki czemu mogą stanowić idealny materiał na lidera grupy. Wszystko to sprawia, że Baranom przypisuje się najtwardsze kamienie szlachetne, czyli diamenty. Niosą one ze sobą siłę, i wspomagają w dążeniu do celu, dlatego osoby z tym znakiem zodiaku powinny zaopatrzyć się w np. w bogato zdobione kolczyki z żółtego złota i diamentów, które dodadzą im mocy i energii.

Innym kamieniem szlachetnym, który oddziałuje na ten znak zodiaku, będzie rubin. Pomoże on rozwijać siłę duchową Barana, wzmacnia jego wrodzoną intuicję oraz twórczość. Ciekawą propozycją dla tego znaku zodiaku będą pierścionki, takie jak złoty pierścionek z rubinem, który może stanowić niebanalny i rzucający się w oczy dodatek dodający Baranowi energii i siły.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Byka

Byk jest znakiem zodiaku, który uwielbia luksus i piękne przedmioty, dlatego jednym z jego największych pragnień jest życie na odpowiednim poziomie. By to osiągnąć, potrafi bardzo ciężko pracować, dzięki czemu ten znak zodiaku to bardzo lojalny i uczciwy pracownik. Poszukując kamienia szlachetnego idealnego dla Byka, warto zwrócić się ku szmaragdom, które chronią przed zazdrością i chciwością. Delikatna srebrna bransoletka ze szmaragdem będzie wyborem idealnym dla tego znaku zodiaku.

Równie ciekawym rozwiązaniem może być malachit, czyli zielony kamień przyciągający optymizm oraz wzmagający chęci do działania. Złoty pierścionek z malachitem i cyrkoniami na pewno sprawdzi się w przypadku tego znaku zodiaku.

Moc biżuterii dla danego znaku zodiaku

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Bliźniąt

Kreatywność oraz ogromna ilość pomysłów to coś, co charakteryzuje Bliźnięta. Ludzie spod tego znaku zodiaku wykazują się również elastycznością i wszechstronnością, tak potrzebną w codziennym życiu. Bliźnięta idealnie współgrają z agatem, czyli kamieniem naturalnym, który zwiększa witalność oraz odwagę. Równocześnie znak zodiaku noszący agat może liczyć na ochronę przed stresem i złą energią. Piękny agat zamknięty w srebrnych kolczykach to zawsze trafny wybór dla Bliźniąt.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Raka

Kolejny znak zodiaku, czyli Rak posiada silnie rozwiniętą inteligencję emocjonalną i empatię. Równocześnie są to osoby wyjątkowo powściągliwe, nielubiące pokazywać swojej natury przed światem. Kamieniem, który sprawdzi się w przypadku raka będzie między innymi koral, który daje poczucie bezpieczeństwa oraz stabilności. Poszukując biżuterii z tym kamieniem warto sprawdzić delikatne złote kolczyki z koralem.

Idealna biżuteria dla znaku zodiaku - lew

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Lwa

Lew to znak zodiaku, który uwielbia korzystać z życia, być w centrum uwagi i otaczać się przyjaciółmi. Jest przy tym wyjątkowo kreatywny i lubi wyzwania. Kamieniem szlachetnym sprawdzającym się w przypadku tego znaku zodiaku będzie onyks. Ten wyjątkowy klejnot o intrygującej czarnej barwie zapewnia dodatkową inspirację oraz wspiera tolerancję i hojność. Wybór złotego pierścionka z okazałym onyksem pomoże wspierać naturę każdego Lwa.

Kolejnym kamieniem szlachetnym wzmagającym wrodzone cechy tego znaku zodiaku będzie granat. Ten energetyzujący czerwony klejnot wzmacnia odwagę i dumę Lwa oraz jego pewność siebie, Delikatny złoty pierścionek z granatem to idealny wybór.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Wagi

Wagi to wyjątkowo szczere osoby, które znane są ze swojego zamiłowania do piękna, hojności oraz aktywności społecznej. Znaki zodiaku, takie jak waga powinny otaczać się kamieniami, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność, dlatego biżuteria z opalem jest idealnym pomysłem dla ludzi urodzonych pod tym znakiem zodiaku. Noszenie srebrnego łańcuszka z zawieszką lub pierścionka z opalem to wybór na co dzień, który pomoże Wagom wspomagać swoje prawdziwe JA.

Kobiety spod tego znaku zodiaku powinny również zaopatrzyć się w biżuterię z naturalnymi perłami, które chronią przed negatywną energią oraz zapewniają wewnętrzną równowagę i optymizm. Delikatne kolczyki z perłami lub złoty pierścionek z perłą, to biżuteria, która dodatkowo nigdy nie wyjdzie z mody.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Skorpiona

Skorpion jest znakiem zodiaku znanym ze swojej intuicji oraz zdolności trafnego oceniania ludzi. Skorpiony są bardzo silne, zdeterminowane, a przy tym wymagające. Skorpiony, podobnie jak Lwy to znaki zodiaku, którym nie brakuje również odwagi, którą wspierać będzie odpowiednio dopasowana biżuteria z granatem. Ten wyjątkowy kamień szlachetny o pięknej barwie zaklęty w gustownej bransoletce to idealna ozdoba dla Skorpiona.

Bizuteria dla znaku zodiaku strzelec

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Strzelca

Kreatywność, energia i inteligencja to cechy charakterystyczne Strzelca. Ten znak zodiaku kocha przygody oraz towarzystwo innych osób. Kamieniem, który sprawdzi się w życiu Strzelca, będzie topaz, który przynosi odrobinę spokoju, dobrobyt oraz porządek. Wybór niewielkich złotych kolczyków z topazem to idealna biżuteria do noszenia na co dzień.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Koziorożca

Koziorożce to ludzie wyjątkowo ambitni i zdyscyplinowani. Ten znak zodiaku twardo stąpa po ziemi, obiektywnie patrzy na każdą sytuację i ma skłonności do negatywnego myślenia. Doskonałym wyborem biżuteryjnym, który nieco uspokoi gonitwę myśli Strzelca i ofiaruje mu nutę optymizmu, będzie rubin i wszelkiego rodzaju kolczyki z tym wyjątkowym kamieniem szlachetnym.

Dobrym sposobem na uspokojenie gonitwy myśli oraz znalezienie równowagi w życiu będzie także noszenie biżuterii z kwarcem dymnym. Ten kamień naturalny sprawi, że Koziorożec znajdzie wewnętrzny spokój i harmonię.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Wodnika

Wodnik to znak zodiaku, który charakteryzuje się twórczymi myślami oraz pragnieniem zmiany świata. Osoby spod tego znaku zodiaku często dają się ponieść emocjom, przy tym cenią sobie niezależność i wolność. Niestety natłok myśli często przytłacza Wodnika, który może potrzebować wsparcia w postaci turkusu. Zawieszka srebrna z turkusem doda Wodnikowi siły i ochroni go przed niepowodzeniami oraz przykrymi doświadczeniami.

Biżuteria dla znaku zodiaku, a przekonania

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dla Ryb

Znaki zodiaku, takie jak Ryby charakteryzuje kreatywność, otwartość oraz pewna nadwrażliwość na bodźce. W tym przypadku idealnym wyborem będzie biżuteria z koralem, czyli kamieniem, który pomaga rozładować negatywną energię i stres, wzmacniając przy tym siły i chęci do działania. Już niewielkie dodatki, takie jak złota, jak i srebrna zawieszka z koralem pozwoli rybom uspokoić się i przepędzić negatywne myśli.

Znaki zodiaku, a przekonania

Podsumowując, niezależnie od tego, czy wierzysz w moc kamieni szlachetnych, czy też nie, wybór biżuterii opartej na znaku zodiaku to zabawny i inspirujący sposób na dodanie czegoś wyjątkowego do twojej kolekcji. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie kamienie pasują do twojego znaku zodiaku, teraz masz odpowiedź. A nawet jeśli sceptycznie podchodzisz do takich koncepcji, zawsze warto posiadać piękną biżuterię, która dodatkowo może być wyjątkowym rozmówcą podczas spotkań towarzyskich. Nie zapominajmy, że biżuteria to nie tylko kwestia mody, ale również odzwierciedlenie naszej indywidualności i głęboko zakorzenionych przekonań.

Jeśli chcesz odnaleźć idealną biżuterię dopasowaną do znaku zodiaku, sprawdź naszą stronę lub odwiedź nas w salonach stacjonarnych w Krakowie

CH Serenada | Galeria Bronowice